לי-מנג יאן אמרה שסין ידעה על נגיף

CREDIT: https://www.foxnews.com/world/chinese-virologist-coronavirus-cover-up-flee-hong-kong-whistleblower


לי-מנג יאן אמרה שסין ידעה על נגיף!

שעות לפני שעלתה לטיסה של קתאי פסיפיק ב 28 באפריל לארצות הברית, הרופאה המכובדת שהתמחה בוויראולוגיה ואימונולוגיה בבית הספר לבריאות הציבור בהונג קונג תכננה את בריחתה, ארזה את התיק והתגנבה על פני הצנזורים ומצלמות הווידיאו בקמפו.


היה לה דרכון וארנקה והיא עמדה להשאיר את כל יקיריה מאחור. אם היא נתפסה, ידעה שהיא יכולה להיות מושלכת לכלא - או, גרוע מכך, להפוך לאחת ה"נעלמים".


יאן אמרה ל"פוקס ניוז "בראיון בלעדי כי היא מאמינה שממשלת סין ידעה על הנגיף הקורונה לפני שהיא טענה שכן. לדבריה, המפקחים שלה, שנודעו כמה מבכירי המומחים בתחום, התעלמו גם ממחקר שערכה בתחילת המגפה שלדעתה הייתה יכולה להציל חיים. היא מוסיפה כי ככל הנראה חלה עליהם חובה לספר לעולם, בהתחשב במעמדם כמעבדת הפניה של ארגון הבריאות העולמי המתמחה בנגיפי שפעת ומגפות, במיוחד כאשר הנגיף החל להתפשט בימים הראשונים של שנת 2020.


יאן, המסתתרת כעת, טוענת כי הממשלה במדינה בה נולדה מנסה לרסק את המוניטין שלה ומאשימה את גיוני הממשלה בכוריאוגרפיה של מתקפת סייבר נגדה בתקווה לשמור עליה בשקט.

יאן מאמין שחייה בסכנה. היא חוששת שלעולם לא תוכל לחזור לביתה וחיה עם האמת הקשה שככל הנראה לעולם לא תראה שם את חבריה או משפחתה.


ובכל זאת, לדבריה, הסיכון שווה את זה.


"הסיבה שהגעתי לארה"ב היא בגלל שאני מעביר את המסר של האמת של קוביד 19", אמרה לפוקס ניוז ממיקום שלא פורסם.


היא הוסיפה כי אם תנסה לספר את סיפורה בסין, היא "תיעלם ותיהרג".

סיפורו של יאן טווה טענה יוצאת דופן על כיסויים ברמות השלטון הגבוהות ביותר ולכאורה חושף את הכפייה האובססיבית של הנשיא שי ג'ינפינג והמפלגה הקומוניסטית שלו לשלוט בנרטיב הנגיף הכלילי: מה סין ידעה, מתי ידעה זאת ואיזו עריכה מידע שהיא העבירה. לשאר העולם.


יאן, שלדבריה הייתה אחד המדענים הראשונים בעולם שחקרו את הנגיף הקורונה וירוס התבקש לכאורה על ידי המפקח שלה במעבדת ההתייחסות של אוניברסיטת / ארגון הבריאות העולמי, ד"ר ליאו פון, בשנת 2019 לבדוק את האשכול המוזר של SARS כמו מקרים שיצאו מיבשת סין בסוף דצמבר 2019.

"ממשלת סין סירבה לתת למומחים בחו"ל, כולל כאלה בהונג קונג, לבצע מחקר בסין," אמרה. "אז פניתי לחברים שלי כדי לקבל מידע נוסף."


רופאים וחוקרים שדנו בגלוי בנגיף הסתבכו לפתע. אלה מהעיר ווהאן - שלימים תהפוך למוקד ההתפרצות - שתקו ואחרים הוזהרו שלא לשאול אותם פרטים.

הרופאים אמרו, מבשר רעות, "אנחנו לא יכולים לדבר על זה, אבל אנחנו צריכים ללבוש מסכות," אמרה יאן.

אז מספר ההעברות בין האדם לאדם החל לצמוח באופן אקספוננציאלי, על פי מקורותיה, ויאן החלה לחפור אחר תשובות.

"יש הרבה מאוד חולים שלא מקבלים טיפול בזמן ואבחון בזמן," אמרה יאן. "רופאי בית החולים מפחדים, אבל הם לא יכולים לדבר. צוות CDC מפחד."


לדבריה, היא דיווחה שוב על הממצאים שלה למפקח שלה ב -16 בינואר, אבל אז הוא אמר לה לכאורה "לשתוק, ושתיזהר."

"כפי שהוא הזהיר אותי בעבר, 'אל תיגעי בקו האדום'", אמרה יאן בהתייחס לממשלה. "אנחנו נקלע לצרות ונעלם."

היא טוענת גם כי מנהל שותף במעבדה המזוהה עם ארגון הבריאות העולמי, פרופסור מאליק פייריס , ידע אך לא עשה דבר בעניין.

פייריס גם לא הגיב לבקשות לתגובה. אתר ארגון הבריאות העולמי מפרט את פייריס כ"יועץ "לוועדת החירום לתקנות הבריאות הבינלאומיות של ארגון הבריאות העולמי על ידי דלקת ריאות עקב נגיף ה- Coronavirus 2019-nCoV.

יאן היתה מתוסכלת, אך לא הופתעה.


"אני כבר יודעת שזה יקרה כי אני מכירה את השחיתות בקרב ארגון בינלאומי מסוג זה כמו ממשלת ארגון הבריאות העולמי לסין, והמפלגה הקומוניסטית בסין," אמרה. "אז בעצם ... אני מקבל את זה אבל אני לא רוצה שהמידע המטעה הזה יתפשט לעולם."

ארגון הבריאות העולמי הכחיש גם שיאן, פון או פייריס עבדו אי פעם ישירות עבור הארגון.

"פרופסור מאליק פייריס הוא מומחה למחלות זיהומיות שנמצא במשימות ובקבוצות מומחים של ארגון הבריאות העולמי - כמו אנשים רבים הנחשבים בתחומם", אמרה דוברת ארגון הבריאות העולמית מרגרט אן האריס בהודעת דוא"ל. "זה לא הופך אותו לאיש צוות של ארגון הבריאות העולמי, וגם לא מייצג את ארגון הבריאות העולמי."


יאן אומר שלמרות דחיפה כלשהי, התחזקה בה תחושה של נכון ולא נכון ואמרה שהיא נאלצה לדבר למרות ההשלכות האישיות והמקצועיות.


"אני יודעת איך הם מתייחסים למלשינים," אמרה.


כמו כל כך הרבה לפניה, ברגע שיאן החליטה לדבר נגד סין, היא גילתה שככל הנראה חייה בסכנה, כמו גם של הקרובים אליה.

זה היה פחד שהועבר אליה באופן ישיר ואושר לכאורה על ידי הבלוגר ההונג קונגי האמריקני לו דה , היא אומרת.

לאחר ששיתפה אותו בכמה מהתיאוריות והחשדות שלה, הוא אמר לה שהיא תצטרך לעבור דירה, אולי לארצות הברית, שם היא לא תצטרך להסתכל כל הזמן מעבר לכתף. רק אז היא תהיה בטוחה ויהיה לה פלטפורמה לדבר, הוא אמר.


יאן קיבל את ההחלטה לעזוב, אך העניינים הסתבכו כשבעלה מזה שש שנים, שעבד גם במעבדה שלה, גילה את שיחת הטלפון בין אשתו לבלוגרית.

יאן אמרה לפוקס ניוז שהיא התחננה בפני בעלה שילך איתה, ואומרת שבעוד שבן זוגה, מדען מכובד בעצמו, תמך בתחילה במחקריה, לפתע עבר בו שינוי לב.

"הוא היה עצבני לגמרי," אמרה. "הוא האשים אותי, ניסה להרוס לי את הביטחון ... הוא אמר שהם יהרגו את כולנו."

המום ופגועה, יאן קיבלה את ההחלטה לעזוב בלעדיו.

היא קיבלה את הכרטיס שלה לארה"ב ב27- לאפריל. היא הייתה בטיסה למחרת.

כשנחתה בשדה התעופה הבינלאומי בלוס אנג'לס לאחר נסיעה של 13 שעות, נעצרה על ידי פקידי המכס.

הפחד אחז בה ויאן לא ידעה אם היא תגיע לכלא או תישלח חזרה לסין.


"הייתי צריכה לומר להם את האמת", אמרה. "אני עושה את הדבר הנכון. אז אני אומרת להם ש'אל תתנו לי לחזור לסין. אני באתי לומר כאן את האמת של קוביד 19... ובבקשה תגנו עלי. אם לא, ממשלת סין תהרוג אותי."


על פי החשד ה- FBI נקרא לחקור. יאן טוענת כי ראיינו אותה שעות, לקחו את הטלפון הנייד שלה כראיה ואיפשרו לה להמשיך ליעדה.

ה- FBI אמר לפוקס ניוז כי הוא לא יכול לאשר ולא להכחיש את טענותיו של יאן; עם זאת הוצגה בפני פוקס ניוז קבלת ראיות שנראתה כמאשרת אינטראקציה.


כשיאן ניסתה למצוא את מעמדה באמריקה, היא אומרת שחבריה ובני משפחתה בבית הוכנסו דרך המריץ.

יאן טוענת שהממשלה נחצה את עיר הולדתה צ'ינגדאו וכי סוכנים קרעו את דירתה הזעירה וחקרו את הוריה. כאשר יצרה קשר עם אמה ואביה, הם התחננו אליה לחזור הביתה, אמרו לה שהיא לא יודעת על מה היא מדברת והפצירו בה שתוותר על המאבק.


אוניברסיטת הונג קונג הורידה את העמוד שלה וככל הנראה ביטלה את הגישה לפורטלים המקוונים שלה ולמיילים, למרות העובדה שלדבריה הייתה בחופשה שנתית מאושרת. בהצהרה לפוקס ניוז, דובר בית הספר אמר כי יאן איננה עובדת כרגע.


השגרירות הסינית בארצות הברית אמרה לפוקס ניוז שהם לא יודעים מי זו יאן ואומרים כי סין טיפלה בגבורה במגפה.


יאן אומר שהיא תמשיך לדבר - אבל יודעת שיש מטרה על הגב שלה.

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו 

גָּרְסָה נַפְשִׁי לְתַאֲבָה אֶל מִשְׁפָּטֶיךָ בְכָל עֵת

דּוֹר הֹלֵךְ וְדוֹר בָּא, וְהָאָרֶץ לְעוֹלָם עֹמָדֶת

מפת האתר

© 2021 | GalitDorit.com | כל הזכויות שמורות. All Rights Reserved.